Przejdź do treści

The Inquisitor na podstawie serii powieści Jacka Piekary

    8 lutego wrocławskie studio The Dust wypuści na rynek grę The Inquisitor, stworzoną na podstawie powieści Jacka Piekary zaliczanych do tzw. cyklu inkwizytorskiego. Produkcja będzie dostępna w wersji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. 

    Fani mogli przetestować wersję demo, która pojawiła się we wrześniu na Steamie. Gracze wcielają się w rolę Mordimera Madderdina, czyli tytułowego inkwizytora, który wyrusza w podróż po skorumpowanym mieście Koenigstein. Tytuł oczywiście otrzyma polską wersję językową.

    – Produkcja została ukończona na ponad miesiąc przed premierą. W obecnej chwili zespół pracuje nad Patch Day One, który zostanie udostępniony w dniu premiery. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac, jaki poczynił zespół produkcyjny w ostatnim kwartale. Graficznie gra zyskała bardzo istotny improvement po wdrożeniu H-Trace. Jesteśmy przekonani, że każdy kto zagrał w festiwalowe demo gry zobaczy istotną różnicę. Optymalizacja, na którą zwracali uwagę odbiorcy dema również została poprawiona. Jesteśmy przekonani, że również ten element w dniu premiery zaskoczy pozytywnie graczy – mówił prezes Grupy The Dust, Jakub Wolff.