Przejdź do treści

Akademia i tak muzyką stoi

  Pokolenie wideo lubi film, pokolenie audio lubi muzykę, pokolenie audio-wideo lubi i film, i muzykę!

  * * *

  Akademia Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego do regularnej dystrybucji trafi 5.01., Na samych przedpremierowych pokazach, trwających od 25.12., obejrzało ją 438 tysięcy widzów, co czyni ten film rekordzistą polskiego box office.

  – Kiedy zaczynaliśmy pracę nad filmem wiedziałem, że Kleks o sobie przypomni, ale w najszczerszych marzeniach nie spodziewałem się takiego wyniku i tak wspaniałego odbioru. Dziękujemy z całego serca dzieciom i tym małym i tym dużym. Dzięki Wam wieść o świecie wyobraźni niesie się coraz szybciej i szerzej – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu.

  Tym razem do Akademii trafia nie Adaś, lecz Ada Niezgódka. W nowej wersji znacznie zmienił się też szpak Mateusz. Miejsce sztucznego ptaka, któremu głosu użyczał Adam Probosz, zajął Sebastian Stankiewicz.

  W obsadzie filmu znaleźli się: Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Sebastian Stankiewicz, Daniel Walasek i Konrad Repiński. Scenariusz filmu, na którego podstawie reżyser Kawulski nakręcił film, napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. Wydawnictwo „Agora dla dzieci” wydało też książkę Kleks. Nowy początek.

  W lutym rusza Akademia Pana Kleksa na żywo pod nazwą Widowiskowa Muzyczna Szkoła Wyobraźni. Spektakl odbędzie się w największych halach w Polsce: w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Katowicach i Krakowie.

  * * *

  źródło:

  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30555694,rekord-akademii-pana-kleksa-takiego-wyniku-nie-bylo-w-historii.html